NOVO: Od 1.4. do 6. 4.2021 so za dežele Dunaj, Sp. AT in Gradiščanska napovedani dodatni ukrepi (strogi-lock down), vključno s celodnevno omejenostjo gibanja. Prav tako je napovedana zaostritev obravnave migrantov/pendlerjev (točka 4.), ki bodo pri prestopanju meje morali predložiti negativni test, ki ga bodo opravili dvakrat tedensko (in ne le enkrat tedensko kot doslej). |
Prijave za množično (brezplačno testiranje) v AT so možne na povezavi (na Dunaju npr. tudi brez e-card).
Izvedba brezplačnih hitrih testov je mogoča v AT v naslednjih lekarnah.
Podrobneje o ukrepih/ureditvi v AT na straneh pristojnega ministrstva.
Pri prehajanju državne meje veljajo določene omejitve, odvisne od tega, iz katere države prihajate v Slovenijo. Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) natančno spremlja epidemiološke razmere v Sloveniji in svetu ter oblikuje ocene epidemiološkega stanja v posamezni državi. Na podlagi teh ocen vlada določa sezname držav, za katere veljajo različni ukrepi pri vstopu v Slovenijo.
Zaradi še vedno prisotne možnosti okužbe s koronavirusom svetujemo, da pri načrtovanju poti v tujino spremljate epidemiološko stanje na območju načrtovane poti, preverite pogoje vstopa v državo potovanja in upoštevate odločitve tamkajšnjih oblasti. Ob vrnitvi v Slovenijo upoštevajte priporočila NIJZ in druge ukrepe, ki veljajo med epidemijo. Prav tako opozarjamo, da morajo tudi tujci, ki vstopijo v Slovenijo, upoštevati pravila, ki zaradi preprečevanja okužb znotraj države začasno omejujejo gibanje in zbiranje ljudi (prepovedano zbiranje več kot deset ljudi, omejitev gibanja med 22. in 5. uro).
Za čim bolj enostavno potovanje v Slovenijo je Policija pripravila aplikacijo Vstop v Slovenijo. Namenjena je potnikom, ki potujejo v našo državo ali vstopajo z namenom tranzita čez ozemlje Slovenije. Uporaba aplikacije ni obvezna.
Ob vstopu v Slovenijo na zunanji schengenski meji za državljane tretjih držav veljajo omejitve nenujnih potovanj.
Opozarjamo, da nastanitvene kapacitete za namen turizma v Sloveniji trenutno ne obratujejo. Več informacij dobite na Omejitve prodaje blaga in storitev.
Države, za katere obstaja visoko tveganje za okužbo z virusom SARS-CoV-2, ali administrativne enote držav, ki so uvrščene na rdeči seznam. Osebo, ki prihaja iz države na rdečem seznamu, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset (10) dni.
Oseba pa v karanteno ne bo napotena, če ob prehodu meje predloži:
Potrdila o testiranju iz 2. točke se upoštevajo, če so bila izdana v državah članicah Evropske unije oziroma schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in NLZOH prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH. Potrdilo zdravnika iz 2. točke pa se upošteva, če je bilo izdano v državah članicah Evropske unije oziroma schengenskega območja.