Partnerji projekta:
Projekt smo poimenovali S TRADICIJO DO NOVIH PRILOŽNOSTI V TURIZMU, oziroma krajše tradition4tourism.
Glavni cilj projekta je postavitev temeljev za vzpostavitev partnerstva in poslovne mreže, ki bo trajno povezovala turistične ponudnike in izvajalce tradicionalne obrti. Trenutno med njimi ni zaznati sodelovanja in povezovanja, naš izziv pa je, da jim predstavimo možnosti in priložnosti, ki jih takšno sodelovanje prinaša. Poudarek dajemo na realne, merljive in trajne cilje, ki vključujejo sodelovanje in izmenjavo znanja med deležniki na obeh straneh meje.
Sodelujemo skupaj za zeleno, konkurenčno in vključujočo Evropo
Projekt Koroška mreža podpornega okolja za mlade KOR-NET sofinancira Norveška s sredstvi Norveškega finančnega mehanizma v višini 491.537,50 €. Namen projekta je povezovanje mladinskih centrov na Koroškem, s ciljem izboljšanja pogojev za življenje in delo mladih.
Trajanje projekta: junij 2022 – april 2024
Partnerji:
Glavni cilji projekta KOR-NET
Kako jih bomo dosegli?
Kaj bomo naredili za mlade?
Kontakt: https://www.facebook.com/kornetkoroska
spletna stran: https://kor-net.si/
Kdo nas financira?
Norveški finančni mehanizem in Finančni mehanizem EGP predstavljata prispevek Norveške k zeleni, konkurenčni in vključujoči Evropi. Norveška prek Norveškega finančnega mehanizma in Finančnega mehanizma EGP prispeva k zmanjšanju socialnih in gospodarskih razlik v Evropi ter h krepitvi bilateralnih odnosov z državami upravičenkami v srednji in južni Evropi ter ob Baltiku. Norveška tesno sodeluje z Evropsko unijo na podlagi Sporazuma o Evropskem gospodarskem prostoru (EGP). Skupaj z drugima dvema državama donatoricama je v petih zaporednih obdobjih financiranja med letoma 1994 in 2014 prek finančnih mehanizmov zagotovila sredstva v višini 3,3 milijarde EUR. Norveški finančni mehanizem, ki ga financira samo Norveška, je namenjen državam, ki so pristopile k Evropski uniji po letu 2003. Skupna višina sredstev v okviru Norveškega finančnega mehanizma v obdobju 2014–2021 znaša 1,25 milijarde EUR.
Prednostna področja v tem obdobju so naslednja:
#1 inovacije, raziskave, izobraževanje in konkurenčnost;
#2 socialno vključevanje, zaposlovanje mladih in zmanjševanje revščine;
#3 okolje, energija, podnebne spremembe in nizkoogljično gospodarstvo;
#4 kultura, civilna družba, dobro upravljanje ter temeljne pravice in svoboščine;
#5 pravosodje in notranje zadeve.
Ta spletna podstran je nastala s finančno podporo Norveškega finančnega mehanizma. Za vsebino te spletne podstrani je odgovoren izključno Javni zavod Dravit Dravograd, zavod za šport, turizem, kulturo in mladinske dejavnosti, s projektnimi partnerji A. L. P. Peca podjetje za razvoj in trženje produktov Mežiške doline d.o.o., Koroški mladinski kulturni center KOMPLEKS, Javni zavod za turizem, šport, mladinske in socialne programe SPOTUR Slovenj Gradec in Območna obrtno-podjetniška zbornica Ravne na Koroškem in zanj v nobenem primeru ne velja, da odraža stališča Nosilca programa Izobraževanje – krepitev človeških virov.
EU PROJEKTI
Partnerji na območju LAS: Občina Ravne na Koroškem, Občina Prevalje, Občina Mežica, A.L.P. Peca d.o.o. in Območna Obrtno-Podjetniška zbornica Ravne na Koroškem Partnerji: LAS Po poteh dediščine od Turjaka do Kolpe (LAS PPD), LAS Dolenjska in Bela krajina (LAS DBK), Partnerstvo LAS Zasavje, LAS Suhe krajine, Temenice in Krke (LAS STIK) |
Trajanje operacije:
Partnerstvo petih LAS podpira pobudo, da bi naj v prihodnosti Slovenija v celoti postala mreža javno dostopnih AED aparatov z usposobljenim prebivalstvom, ki bo te aparate znalo tudi uporabiti, ko bo to potrebno. Gre za pobudo in prizadevanja, da se omogoči pridobivanje novega znanja ali obnavljanje obstoječega znanja na področju temeljnih postopkov oživljanja (TPO) in uporabe AED (automated external defibrillator) čim širšemu krogu ljudi, na območju petih sodelujočih LAS.
Z izvajanjem aktivnosti operacije želimo prebivalstvo (širšo javnost/laike – zajeti čim več ciljnih skupin) poučiti in usposobiti za hitro in učinkovito pomoč ob srčnem zastoju. S tem bomo bistveno izboljšali kvaliteto in varnost življenja na območjih sodelujočih LAS. Skupina strokovnjakov z vseh sodelujočih območij bo združila znanje in izkušnje ter pripravila program usposabljanja za laike, ki se bo potem tudi izvajal na vseh vključenih območjih.
Del našega prizadevanja za dosego pozitivnih učinkov na vse območjih sodelujočih LAS bo tudi izvajanje programa »Razmigajmo se za trajnostno mobilnost«.
Strokovna skupina, sestavljena iz strokovnjakov s vseh vključenih območij, bo aktivno sodelovala skozi celotno izvedbo operacije sodelovanja, svoje delo in poslanstvo pa bo nadaljevala tudi po zaključku operacije in s tem zagotovila, da se bo teorija in praksa nadgrajevala na sodelujočih območjih in širila tudi na nova območja, kjer so potrebe enake, vendar nimajo dovolj aktivnih posameznikov, ki bi lokalne akterje spodbudili k vključevanju v tovrstne operacije sodelovanja.
Povezava do celotnega opisa operacije
„Krožno gospodarstvo je zasnovano tako, da se lahko obnavlja, njegov cilj pa je v vsakem trenutku zadržati najvišjo možno vrednost proizvodov, komponent in materialov, pri čemer razlikujemo med biološkim in tehničnim tokokrogom.“ |
Decembra se je zaključila operacija Krožni način življenja, ki smo jo skupaj s partnerjema A.L.P. Peca in Koroški medgeneracijski center izvajali na OOZ Ravne na Koroškem. Namen operacije je bil osvestiti malo gospodarstvo, splošno prebivalstvo, predvsem pa šolajočo mladino, o pomenu krožnega gospodarstva in prehoda nanj.
Celoten opis projekta najdete na povezavi.
SPODBUJANJE PODJETNOSTI IN AKTIVIRANJE LOKALNIH ČLOVEŠKIH POTENCIALOV V MEŽIŠKI DOLINI
V projektu smo sodelovali OOZ Ravne na Koroškem, ALP Peca in Osnova šola Prežihovega Voranca.
Dvig kompetenc samozaposlenih in zaposlenih v malem gospodarstvu
V začetni fazi izvajanja operacije smo pripravili kratek anketni vprašalnik o potrebah podjetij po neformalnem izobraževanju in usposabljanju. Na podlagi rezultatov ankete smo pripravili program izobraževanja ter v jeseni 2017 pričeli z izvedbo izbranih brezplačnih izobraževanj in usposabljanj.
Sodelovanje z osnovnimi šolami v Mežiški dolini – približajmo podjetništvo ter druge dejavnosti in poklice mladim
V okviru tega sklopa smo osnovnošolcem sedmih, osmih in devetih razredov predstavljali različne poklice in poti, da pridejo do njih, oziroma jih vodili skozi spoznavanje načrtovanja podjetniške poti.
Sekcija za mlade pri Območni obrtno podjetniški zbornici Ravne na Koroškem
Sestavili smo skupino petih mladih brezposelnih, s katerimi smo se večkrat sestali in jih usmerjali na pot podjetništva. V okviru projekta smo jim nudili različne podjetniške delavnice ter jih usmerjali na aktualna brezplačna podjetniška izobraževanja, ki so jih izvajali drugi izvajalci, bila pa so koristna tudi za te mlade.
Celoten opis projekta najdete na povezavi.